Иапона поклон бака-фан је дала своје сретне кимоно навијачице из Колумбије након утакмице у Саранск

Светско првенство је у пуном замаху. Становници Русије и читавог света са ентузијазмом гледају игру својих омиљених спортиста, али светли тренуци се јављају не само на терену, већ и на трибинама. Невероватна прича коју желимо поделити са вама догодила се пре два дана у Саранску, гдје је фудбал објединио навијаче два противничка тима.

Извор: БуззФеед

Кумико Сано, 71-годишњакиња Јапана, дошла је у Русију на свој први светски куп. Подржала је своју земљу у утакмици са Колумбијом, која се одржала 19. јуна. Бака је чак ставила срећни кимоно - толико је жељела Јапану да победи.

Колумбија се сматрала омиљеном, тако да су сви предвидео губитак Јапана. Али од првих минута утакмице, постало је јасно да борба неће бити лако. Уклањање играча, успешна казна коју је играо јапански тим - и фудбалери и колумбијски навијачи почели су да схватају да ће бити вруће на стадиону Мордовиа Арена. И у дословном и фигуративном смислу: термометри су тог дана показали +27.

Прво полувреме завршило са резултатом 1: 1, Колумбијанци су и даље надали да ће победити. Тим државе Сунчевог раста није размишљао да се повлачи и показао незаситну жеђ за победу. Резултат игре погодио је све: Јапан је освојио 2: 1.

Крај утакмице је најављен, а срежна бака Сано и остали навијачи кренули су ка изласку са стадиона. Гдје сам видео колумбијског навијача који је покушао да прогласи ријеч "омедето" - на јапанском "честитам". Навијач је био искрено задовољан противничком тиму и желео је честитати навијачима уместо да ожали због губитка. Кумико је била толико помицана да је жена пришла девојци и одлучила је да јој да јој свој сретан кимоно. После тога, направили су лепу слику зглоба, која је већ растопила срца стотина људи широм света.

Фотографије објављене на његовом твиттер-у Казуки Окамото - фотограф који је летио на првенству у истој групи са Кумиком. Па, зар нису дивни?